A A A

Firma Promatec posiada w swojej ofercie szeroką gamę, wysokiej jakości jelit natralnych - wieprzowych, wołowych, baranich. Dostępne są jelita w pełnym zakresie kalibrów oraz klas jakościowych.

Jelita, które oferujemy naszym Klientom poddawane są stałym kontrolom wewnętrznym i zewnętrznym. Posiadamy wdrożony i certyfikowany system HACCP. Wielu z  naszych dostawców posiada certyfikaty BRC oraz IFS.

Nasze jelita pochodzą z wybranych i certyfikowanych ubojni w Polsce, Europie czy Azji. Dzięki sieci stałych dostawców jesteśmy w stanie zapewnić powtarzalność i najwyższą jakość oferowanych produktów.

W ofercie posiadamy jelita: sucho-solone, w solance, marszczone na paskach oraz marszczone na rurkach. Towar jest przygotowany zgodnie z zamówieniem klienta. Zamówiony przez klienta towar jest wysyłany w zależności od wielkości zamówienia oraz specyfiki produktu w: beczkach, wiadrach  lub pojemnikach E2. W ofercie posiadamy również jelita wieprzowe i baranie pakowane w woreczki po 15m przeznaczone do domowej produkcji wyrobów. Oprócz stale dostępnego asortymentu realizujemy również zamówienia specjalne, dostosowane do określonych potrzeb i wymagań technologicznych Klienta. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie i jest ono dla nas najważniejsze. W gamie jelit naturalnych oferujemy szeroki wybór rodzajów produktów, które zaspokoją każde wymagania.

Jelita wieprzowe

Oferujemy Państwu jelita wieprzowe wyprodukowane głównie z surowca europejskiego. Dodatkowo mamy też dostępne jelita pochodzące z Chin, USA i Kanady. Jelita dostępne są w różnych kalibrach i specyfikacjach począwszy od wersji 2M+ i maksymalnie 16 odcinków w wiązce o długości głównie 90m, aż do 18M+ i maksymalnie 5 odcinków w wiązce o długości 90m.

Jelita te mogą być przygotowane w pęczkach  jak również jako jelita marszczone na paskach, pakowane standardowo po 2 wiązki w siatce.

W stałej ofercie posiadamy również jelita proste oraz kątnice.

Jelita baranie

W ofercie posiadamy jelita baranie importowane głównie z takich krajów jak : Chiny, Australia, Nowa Zelandia, Iran, Syria, Liban, Mongolia, Turcja, Wielka Brytania. Dostępne są w różnych klasach jakościowych (AA; A; AAB, AB; B; BC ) w zależności od przeznaczenia oraz potrzeb klienta. Mogą być przygotowane w pęczkach, jak również jako jelita marszczone na paskach lub rurkach. Jelita marszczone mogą być przygotowane jako jelita suchosolone lub w odpowiednio przygotowanej solance, która w zależności od poziomu zasolenia warunkuje nam termin przydatności jelit oraz czas moczenia przed nadzieniem. Marszczone jelita baranie mogą być przygotowane jako jelita ,,klejone” (na zakładkę) lub bez łączeń. Na życzenie klienta możemy przygotować jelita według ściśle określonych wymagań klienta. W stałej ofercie mamy dostępne również kątnice baranie.

Jelita wołowe

W gamie jelit wołowych posiadamy głównie jelita środkowe, wiankowe oraz kątnice. Surowiec pochodzi z Ameryki Południowej jak również Europy.