PI 365-54/75/105

Opis maszyny

PI 365-54/75/105 to uniwersalna nastrzykiwarka do najtrudniejszych zadań w zakresie nastrzyku wszelkiego rodzaju mięsa z kością lub bez kości – mięsa czerwonego, drobiu oraz serów. Przy taśmie o szerokości 365mm, wyjątkowemu układowi igieł ( 54 lub 75 lub 105 ) oraz wykorzystując wszystkie rozwiązania użytkowe Günther Maschinenbau, ta najmniejsza maszyna z serii MC2R z niezwykłą precyzją jest w stanie osiągać wydajności do 4 ton na godzinę ( dla nastrzyku 20% i wysokości 120mm ).

Płynnie, precyzyjnie i niezależnie od innych parametrów pracy można ustawiać i kontrolować tak kluczowe dla procesu funkcje jak:

  • zakres wysokości poruszania się głowic igłowych,
  • prędkość ruchu głowic igłowych,
  • moment rozpoczęcia i zakończenia podawania solanki,
  • precyzyjny, z pełną regulacją transporter surowca, również umożliwiający zacieśnienie nastrzyku do podwójnego lub potrójnego w jednym procesie nastrzyku,
  • pneumatyczna regulacja amortyzacji igieł,
  • ciśnienie podawanej solanki.

Cechy PI 365-54/75/105, charakterystyczne dla całej rodziny nastrzykiwarek MC2R uzupełniają wyjątkowe możliwości produkcyjne i znakomitą obsługę tych maszyn - m.in. trójstopniowy system filtracji solanki minimalizujący możliwość zatykania się igieł, system błyskawicznej zmiany głowicy, sterownik dotykowy MC2R umożliwiający przejrzyście i intuicyjnie zarządzać parametrami procesowymi nastrzykiwarki.

Dodatkowo dla zwiększenia wydajności i osiągania najwyższych poziomów idealnego nastrzyku możliwe jest wykonanie nastrzykiwarki jako dwugłowicowej – z dodatkowym mostem igłowym lub głowicą nożową do nacinania.

Materiały pomocniczne