PI 280-21M

Opis maszyny

PI 280-21M to bardzo wszechstronna nastrzykiwarka dla zakładów o niewielkiej skali produkcji, centrów badawczo-rozwojowych, rzemiosła. PI 280-21M znakomicie nadaje się do nastrzyków surowca z kości i bez kości, mięsa czerwonego, drobiu, ryb oraz serów.

Jak każda nastrzykiwarka Günther posiada oddzieloną część suchą ( elektronika, napędy ) od części mokrej ( obieg solanki ), co minimalizuje nagrzewanie się solanki w czasie pracy - tak kluczowy parametr dla właściwego nastrzyku. Bezpośredni napęd mostu igłowego oraz taśmy znajdujące się ponad poziomem nastrzyku, łatwo i szybko wymienialny most igłowy, co skraca do minimum czas potrzebny na przezbrojenie urządzenia lub przygotowanie go do mycia, system wbudowanego filtra świecowego to tylko niektóre ze szczególnych cech tej niezawodnej nastrzykiwarki Günther.

Co ważne już w tym modelu istnieje możliwość zagęszczenia nakłuć igieł poprzez mechaniczną regulację przesuwu taśmy transportowej.

Sterownik M umożliwia bezstopniową regulację podstawowych parametrów procesowych oraz zapisanie w nim do 20 indywidualnych receptur.

Na głowicę igłową istnieje możliwość łatwego dobudowania bloku z nożami do nacinania mięsa.

PI 280-21M przy taśmie o szerokości 280mm istnieje może osiągać wydajności pracy do ok. 970kg/h ( dla poziomu nastrzyku 20% ).

Materiały pomocniczne