FCHL

Opis maszyny

FCHL to połączenie w jednym urządzeniu dwóch operacji – w pełni automatycznego klipsowania i odwieszania batonów na kije wędzarnicze. FCHL zwiększa wydajność procesu klipsowania do 25% i redukuje czynności dotąd wykonywane ręcznie nawet do 37%. Z powodzeniem może być wykorzystane do batonów o kalibrach od 38 do 100mm, osiągając prędkość do 85 pętelek na minutę. FCHL może być stosowane do batonów pojedynczych jak i łańcuchów kiełbas, odwieszając pętelki zawsze w ustalonym, powtarzalnym odstępie, co dodatkowo pozwala na optymalizację wykorzystania komór obróbki termicznej.

FCHL może być w wykonaniu z głowicą klipsującą FCA160 lub FCA120.

Na życzenie mogą być zastosowane różne profile kijów wędzarniczych o maksymalnej średnicy do 34mm i zakresie długości kijów 800 -1,250mm.

Urządzenie może być zestawione z robotem ASL-R odwieszającym zapełnione kije na wózki wędzarnicze, automatyzując cały proces klipsowania i przekazywania do obróbki termicznej. Stąd FCHL może by w wykonaniu z załadunkiem przednim lub tylnym pustych kijów wędzarniczych ( w przypadku robota ASL-R konieczny załadunek tylny).

 

Video

Materiały pomocniczne