PI 265-17

Opis maszyny

PI 265-17 to najmniejsza wszechstronna nastrzykiwarka dla zakładów o niewielkiej skali produkcji, centrów badawczo-rozwojowych, rzemiosła. PI 265-17 znakomicie nadaje się do nastrzyków surowca z kości i bez kości, mięsa czerwonego, drobiu, ryb oraz serów.

Jak każda nastrzykiwarka Günther posiada oddzieloną część suchą ( elektronika, napędy ) od części mokrej ( obieg solanki ), co minimalizuje nagrzewanie się solanki w czasie pracy - tak kluczowy parametr dla właściwego nastrzyku. Bezpośredni napęd mostu igłowego oraz taśmy znajdujące się ponad poziomem nastrzyku, łatwo i szybko wymienialny most igłowy, co skraca do minimum czas potrzebny na przezbrojenie urządzenia lub przygotowanie go do mycia, system wbudowanego filtra świecowego to tylko niektóre ze szczególnych cech tej niezawodnej nastrzykiwarki Günther.

Co ważne już w tym modelu istnieje możliwość podwójnego zagęszczenia nakłuć igieł poprzez mechaniczną regulację przesuwu taśmy transportowej.

Na głowicę igłową istnieje możliwość łatwego dobudowania nakładki z nożami do nacinania mięsa.

PI 265-17 wyposażona jest w prosty sterownik z oddzielnymi przyciskami do uruchomienia i zatrzymania oddzielnie pompy ora głowicy igłowej z transporterem taśmowym.

Przy taśmie o szerokości 265mm istnieje możliwość osiągania wydajności pracy urządzenia do ok. 800kg/h ( dla poziomu nastrzyku 20% ).

Materiały pomocniczne