Dzielarki Serii 800

Opis maszyny

To rodzina najnowszej generacji dzielarek Handtmann, zaprojektowanych i wykonanych dla pracy w każdej wielkości piekarni czy cukierni, w tym dla największych oczekiwań przemysłowych włącznie.

VF800 to aktualnie szczyt sztuki inżynierskiej w zakresie rozwiązań do dzielenia ciast, dozowania, formowania, z ponad setką innowacji w zakresie wydajności, trwałości, bezpieczeństwa i higieny, niespotykanych dotąd w jakichkolwiek urządzeniach. Dzięki tej konstrukcji możemy zapewnić długotrwałe, precyzyjne dozowanie przy jednoczesnym delikatnym obchodzeniu się z produktem. Zmiany asortymentów są proste, mycie urządzeń łatwe, sterowanie intuicyjne z dotykowego, kolorowego pulpitu, a w połączeniu z doskonałą ergonomią bieżącej obsługi maszyna jest tak przyjazna jak nigdy dotąd. 
 
Dzielarki próżniowe serii VF800S mają możliwość zwiększenia wydajności urządzenia z minuty na minutę. Konstrukcja i użyte materiały w maszynach tej generacji dają taką możliwość bez jakichkolwiek zmian sprzętowych. To realna oszczędność przyszłościowa zarówno zasobów finansowych jak i zapewnienie elastyczności dzielarek na długie lata.

Wyjątkowa solidność i niezawodność serii VF800 przekłada się na generowanie zysków w każdym dniu jej pracy. 

Seria VF 800 oferuje tak unikatowe możliwości jak: 

 •  prędkość pracy do 160 cykli na minutę, przy stałym samoczynnym monitorowaniu pracy;
 • z pulpitu dotykowego programowanie wszelkich najważniejszych ustawień dla każdego produktu, co wraz z dobranym optymalnie wyposażeniem i rodzajem klipsów zapewnia szybkie i bezpomyłkowe zmiany asortymentów. Do zaprogramowanych parametrów odpowiednie serwonapędy ustawiają funkcje z niezwykłą precyzją i powtarzalnością – np. siła docisku klipsów, wielkość oczka rozpieracza, przebieg pracy rozpieracza i ponadrozparcia;
 • luźne nadziewanie bez fałszywego powietrza poprzez ponadrozparcie do 130mm;
 • niewłaściwe, kolidujące ustawienia lub dobór wyposażenia czy klipsów są monitorowane i wskazywane operatorowi;
 • zatrzymanie automatyczne maszyny przez czujnik braku klipsów na roli;
 • czyste końcówki osłonek dzięki liniowemu rozpieraczowi, która to konstrukcja dodatkowo zapewnia bardzo krótkie, estetyczne piętki batonów, dając jednocześnie więcej plastrów z każdego batonu;
 • nowej konstrukcji higieniczny transporter zaklipsowanego produktu;
 • łatwe i szybkie zakładanie osłonek bez odchylania głowicy klipsownicy;
 • beznarzędziowa wymiana elementów zaciskających klipsy – matryce i stemple;
 • daleko posunięte systemy bezpieczeństwa jak hamulec, co powoduje, że bez osłonki urządzenie nie wystartuje;
 • instrukcja obsługi dostępna na pulpicie sterownika, również z objaśnieniem parametrów;
 • system bezpieczeństwa, angażujący dwie ręce do wystartowania maszyny (przy pierwszym klipsie);
 • wyjątkowe materiały (stal nierdzewna, tytan), gładkie, opływowe powierzchnie, niski poziom hałasu oraz centralne smarowanie zapewniają długowieczną, przyjazną i higieniczną pracę.

Ta niezwykle uniwersalna maszyna może być doposażona w wiele opcji dodatkowych, dostosowując dany egzemplarz do indywidualnych potrzeb – m.in. automatyczny podajnik pętelek GSA20, półautomatyczny asystent uchwytu hamulca osłonki, zatrzymanie maszyny w przypadku pęknięcia osłonki, czujniki końca pętelek, klipsów i osłonki, różnego rodzaju transportery batonów, czujnik porcjowania długościowego, podajnik sznurka do kiełbas wiankowych czy inteligentny interfejs IFC do współpracy klipsownicy z nadziewarkami Handtmann serii 800 by przyśpieszać pracę zestawu i minimalizować zużycie elementów przeniesienia napędu maszyn.

Klipsownica pracuje z klipsami R-ID serii M, L i XL oraz w zakresie rozparcia klipsów 26, 30, 36 i 44mm.

Video