Nadziewarka VF830

Opis maszyny

Znakomita nadziewarka do delikatnego i bardzo precyzyjnego napełniania oraz porcjowania produktów płynnych, półpłynnych, wszelkich typowych farszy, również strukturalnych, ciast różnej konsystencji.

Główne parametry: wydajność napełniania 6,000kg/h, prędkość porcjowania do 800 sztuk na minutę, ciśnienie pracy do 25bar, różne leje załadowcze nawet do 550 litrów, 

 

VF800 ustanawia dziś standardy bezpieczeństwa pracy i produkcji wyjątkowo wysoko. Opcjonalnie dostępny moduł dezynfekujący lamp UVC w sposób ciągły oczyszcza powietrze wokół nadziewarki z bakterii, wirusów, drożdży, pleśni i zarodników, zapewniając wyjątkowo bezpieczne środowisko produkcyjne – dla obsługi i dla produktu. 

Badania stwierdzają wysoką wrażliwość np. koronawirusa czy wirusa grypy w powietrzu na promieniowanie UV, potwierdzając tym samym skuteczność modułu UVC w nadziewarkach Handtmann w zapobieganiu poważnym chorobom wirusowym dróg oddechowych, takim jak SARS. 

Działanie: powietrze przez filtr mechaniczny zasysane do chłodzenia nadziewarek próżniowych VF 800 jest kierowane do zintegrowanego modułu dezynfekującego lamp UVC, gdzie wirusy i zarazki przenoszone drogą powietrzną (np. listeria lub zarodniki z komór dojrzewających) są skutecznie dezaktywowane. Aby proces uznawać za skuteczny powietrze raz na godzinę powinno być poddane naświetlaniu lampami UVC. Przy maksymalnej wydajności wentylatora, zależnej od temperatury, w ciągu godziny dezynfekowane jest do 660m³ powietrza. 

Jednostka UVC może być wbudowana jako opcja lub zabudowana w terminie późniejszym.  

 

Video

Wyposażenie opcjonalne

Urządzenie do nawijania osłonki DA 78-6
 • Szybkie nawijanie osłonek naturalnych przy produkcji kiełbas.

  Zwiększa wydajność nadziewarki dzięki urządzeniu do nawijania osłonki.
  Redukcja kosztów dzięki wydajnemu nawijaniu.
  Wydajne i szybkie nawijanie wszystkich naturalnych osłonek w zaledwie kilku krokach. Delikatny dla osłonki, stabilny i szybki - oszczędza czas i obniża koszty.

  Do wszystkich systemów VF i AL w osłonce naturalnej.
  Urządzenie można łatwo i bezpośrednio podłączyć do wszystkich nadziewarek próżniowych Handtmann VF 600 i VF 800 i używać w połączeniu z uchwytami osłonek i systemami AL do nawijania osłonek naturalnych.

Mobilna jednostka operacyjna do VF 800
 • Wyświetla ważnych informacji produkcyjne i instrukcje.
  Umożliwia również zdalne ustawienie ważnych parametrów sterowania nadziewarką.
  7-calowy ekran w postaci tabletu może być zainstalowany w dowolnym wybranym miejscu.
  Sygnały są przesyłane kablem lub przez opcjonalny nadajnik WLAN w kolumnie sygnalizacyjnej leja.

85-2 Głowica dozująca

 • Szeroki zakres zastosowań
  Głowica dozująca 85-2 to zorientowane na użytkownika rozwiązanie firmy Handtmann do dozowania szerokiej gamy produktów. Zapewnia dokładne dozowanie i oddzielanie produktów o konsystencji pasty do półlepkich, nawet przy grubych wsadach.

  Dokładne co do grama i delikatne
  System podawania ogniw łopatkowych Handtmanna w nadziewarkach próżniowych gwarantuje porcjowanie z dokładnością do grama.