Nadziewarki serii VF800

Opis maszyny

Nadziewarki próżniowe Handtmann serii VF 800 reprezentują skok technologiczny z ponad setką innowacji w zakresie wydajności, trwałości, bezpieczeństwa i higieny, które zapewniają precyzyjne dozowanie przy jednoczesnym delikatnym obchodzeniu się z produktem. Zmiany asortymentów  są proste. Mycie jest łatwe. Intuicyjne sterowanie i doskonała ergonomia upraszczają bieżącą obsługę. 
 
Nadzewarki próżniowe serii VF800S mają łatwą w obsłudze, elastyczną regulację wydajności, dzięki czemu zmiany w produkcji mogą być przeprowadzane z minuty na minutę. Konstrukcja i użyte materiały w maszynach tej generacji dają taką możliwość bez jakichkolwiek zmian sprzętowych. To realna oszczędność zarówno zasobów pieniężnych jak i czasowych.

Wyjątkowa solidność i niezawodność VF800 przekłada się na generowanie zysków w każdym dniu jej pracy. 

Seria nadziewarek próżniowych VF 800 oferuje tak unikatowe możliwości jak: 

 • przeglądy okresowe dostosowane do obciążenia pracy – to komputer analizujący pracę urządzenia a nie czas pracy decydują o konieczności przeglądu – zapewnia to interwencję serwisu dokładnie w pożądanym momencie ( do 20% dłuższe resursy)
 • pompa farszu o nowatorskiej kompozycji użytych materiałów i szczególnej geometrii zapewnia wyjątkową delikatność pracy a jednocześnie precyzję porcjowania, utrzymywaną przez długi okres
 • płynnie regulowaną prędkość wilkowania w przystawce wilkowej, prędkość niezależną od wydajności podawania farszu
 • wyjątkowo szeroki zakres temperatur surowca – od -9 do + 90°C
 • automatyczne monitorowanie pracy nadziewarki i jakości produktu, również z wykorzystaniem pakietu Handtmann Digital Solutions
 • utrzymanie jednorodnej masy w leju załadowczym dzięki systemowi mieszadła napędzanego oddzielnym serwonapędem
 • higiena w każdym detalu, opływowe, łatwo ociekające powierzchnie, automatyczny system mycia wstępnego z dyszą natryskową nad lejem załadowczym, możliwość przepompowania czystej wody bez szkody dla elementów roboczych maszyny czy wreszcie rynna na podnośniku zapobiegająca dostawania się zanieczyszczeń do wnętrza leja
 • bezpieczeństwo produkcji to nasz priorytet – wyjątkowa propozycja to zestaw dezynfekujący lamp UVC zabudowany we wnętrzu nadziewarki. Powietrze z otoczenia nadziewarki jest stale w czasie jej pracy oczyszczane z wirusów, bakterii, grzybów, pleśni, pyłków i innych zarazków   
 • liczne nowatorskie funkcje znakomicie ułatwiające jakość obsługi maszyny, ergonomię czy zwiększające realną wydajność pracy: pomiar bieżącej zawartości leja, nawet jego automatyczne uzupełnienie, szybko opuszczane ramię podnośnika, skracające czas załadunku, 
 • wszystkie elementy niemetalowe np. niebieskie detale z tworzyw są łatwo wykrywalne przez detektory metali 
 • ogrzewanie leja nadziewarki i pomiar temperatury jego zawartości, wraz z możliwym, mobilnym modułem grzewczym
 • intuicyjny, ergonomiczny, duży panel dotykowy jest znakomitym partnerem dla operatora o różnym doświadczeniu, podpowiada konfigurację, pokazuje produkt jeszcze przed jego wyprodukowaniem 

To najważniejsze, ale nie jedyne cechy tej nadziewarki prawdziwie naszych czasów …więcej u naszych doradców handlowych – zapraszamy!

 

VF800 ustanawia dziś standardy bezpieczeństwa pracy i produkcji wyjątkowo wysoko. Opcjonalnie dostępny moduł dezynfekujący lamp UVC w sposób ciągły oczyszcza powietrze wokół nadziewarki z bakterii, wirusów, drożdży, pleśni i zarodników, zapewniając wyjątkowo bezpieczne środowisko produkcyjne – dla obsługi i dla produktu. 

Badania stwierdzają wysoką wrażliwość np. koronawirusa czy wirusa grypy w powietrzu na promieniowanie UV, potwierdzając tym samym skuteczność modułu UVC w nadziewarkach Handtmann w zapobieganiu poważnym chorobom wirusowym dróg oddechowych, takim jak SARS. 

Działanie: powietrze przez filtr mechaniczny zasysane do chłodzenia nadziewarek próżniowych VF 800 jest kierowane do zintegrowanego modułu dezynfekującego lamp UVC, gdzie wirusy i zarazki przenoszone drogą powietrzną (np. listeria lub zarodniki z komór dojrzewających) są skutecznie dezaktywowane. Aby proces uznawać za skuteczny powietrze raz na godzinę powinno być poddane naświetlaniu lampami UVC. Przy maksymalnej wydajności wentylatora, zależnej od temperatury, w ciągu godziny dezynfekowane jest do 660m³ powietrza. 

Jednostka UVC może być wbudowana jako opcja lub zabudowana w terminie późniejszym.  

 

Video

Wyposażenie opcjonalne

Urządzenie do nawijania osłonki DA 78-6
 • Szybkie nawijanie osłonek naturalnych przy produkcji kiełbas.

  Zwiększa wydajność nadziewarki dzięki urządzeniu do nawijania osłonki.
  Redukcja kosztów dzięki wydajnemu nawijaniu.
  Wydajne i szybkie nawijanie wszystkich naturalnych osłonek w zaledwie kilku krokach. Delikatny dla osłonki, stabilny i szybki - oszczędza czas i obniża koszty.

  Do wszystkich systemów VF i AL w osłonce naturalnej.
  Urządzenie można łatwo i bezpośrednio podłączyć do wszystkich nadziewarek próżniowych Handtmann VF 600 i VF 800 i używać w połączeniu z uchwytami osłonek i systemami AL do nawijania osłonek naturalnych.

Mobilna jednostka operacyjna do VF 800
 • Wyświetla ważnych informacji produkcyjne i instrukcje.
  Umożliwia również zdalne ustawienie ważnych parametrów sterowania nadziewarką.
  7-calowy ekran w postaci tabletu może być zainstalowany w dowolnym wybranym miejscu.
  Sygnały są przesyłane kablem lub przez opcjonalny nadajnik WLAN w kolumnie sygnalizacyjnej leja.

85-2 Głowica dozująca

 • Szeroki zakres zastosowań
  Głowica dozująca 85-2 to zorientowane na użytkownika rozwiązanie firmy Handtmann do dozowania szerokiej gamy produktów. Zapewnia dokładne dozowanie i oddzielanie produktów o konsystencji pasty do półlepkich, nawet przy grubych wsadach.

  Dokładne co do grama i delikatne
  System podawania ogniw łopatkowych Handtmanna w nadziewarkach próżniowych gwarantuje porcjowanie z dokładnością do grama.